2024 GasGas EC 250-300 İnceleme

2024 yılında GasGas EC serisi tamamen yenilendi.2 yeni EC 450F ve EC 500F modelleri de GasGas modellerine eklendi. Yeni modellerin Türkiye’de satışa sunulacağı hakkında bir bilgi yok.Supermoto GasGas fiyat listesini buradan inceleyebilirsiniz.

Sürüşü çok kolay ve çok eğlenceli. Yeni nesil GasGas enduro motosikletlerin rekabetçi olmasını sağlayan da budur! Bu yeni motosikletler, her seferinde bir ton eğlence sunacak şekilde, parkurlarda ve her türlü enduro sürüş deneyimini oldukça renklendiriyor.

2024 için GasGas, off-road hattında ilerlemeye devam ediyor ve EC 250 iki zamanlıdan EC 500F dört zamanlıya kadar büyük 4 zamanlı modele kadar hepsinde güçlü ve eğlenceli bir seçenek sunuyor. Bu seri, her tür sürücüye hitap edecek ve eğlenceli bir deneyim sunacak.

Her bir GasGas modeli, çeviklik ve istikrarı arttırmak için tasarlanmış yeni bir çelik şase, yeni bir alüminyum alt şase ve yeni dökme alüminyum salıncak kolu içeriyor.

Yeni şasi çalışması sadece gözlere hitap etmekle kalmıyor, aynı zamanda sürücü üçgenini de rafine ederek sürücülerin daha iyi kontrol için motosiklete daha iyi kavrayabilmesini sağlayan daha büyük temas alanlarına sahip.

Her GasGas enduro modeline düzenlemelerle monte edilen biraz daha uzun WP XPLOR ön amortisörlere el ile kolayca ayarlanabilen açık kartuşlu bir yapı eşlik ediyor. Amortisör kelepçekleri de yenilenmiş ve geliştirilmiş konfor için biraz daha esneklik sunan yeni bir direksiyon gövdesi bulunuyor.

Ayrıca, her bir motosiklet, daha kısa ve hafif olan ancak 300mm seyahati koruyan bir WP XACT arka süspansiyon yer alıyor. WP XACT arka süspansiyon, daha iyi konfor için yeni bir piston içerir.

Tüm 2024 modelleri daha hafif yeni motorlarla güçlendirilmiştir ve daha kullanışlı tork üretirler.

EC 250 ve EC 300’de güncellenen Gaz Kelebeği Enjeksiyonu, motorların temiz, keskin ve devir aralığı boyunca güçlü bir şekilde çalışmasını sağlar. İki zamanlı motorlar aynı zamanda dayanıklılığı artırırken torku da artıran yeni bir elektronik egzoz kontrol sistemine sahiptir. Artık mekanik bir power valve yer almıyor. 2024 öncesinde elektronik power valve sadece yarış modellerinde yer alıyordu.

2024 serisindeki en büyük yeniliklerden bir tanesi de TPI yerine TBI sistemine geçilmesidir. TPI, yani Tranfer Port Injection sisteminde enjektörler doğrudan silindirin sağında ve solunda yer alır. Bu sistem motorun biraz daha temiz çalışmasını sağlar ancak bir dezavantajı vardır. Alt devirler TBI sistemine göre daha az torkludur. TBI, yani Transfer Body Injection enjektörlerin hava giriş bölümüne yerleştirilmesidir. Eski karbüratörlü sistemlere çok benzerdir. 2024 yılında yenilenen TBI modelleri TPI modellerine göre biraz daha patırtılı çalışmaktadır.

Tüm modellerde el marşı bulunuyor. TPI serisiyle birlikte artık ayak marşı kaldırılmıştı. Kolayca düğmesine basarak çalışırken, ayrıca yüksek performanslı Braktec hidrolik debriyaj sistemi, güncellenmiş kaliperlere sahip özgün Braktec frenler, Neken gidonları ve daha büyük ayaklıklar bulunur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir